Niech nam w tym pomoże i nas uzdolni do tego dzisiejsze słowo Boże.
Niech zatem to dzisiejsze słowo rozpali w nas pragnienie służby Bogu.
Dzis przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.
W niedzielę 11 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy i zachowujemy wystrój świąteczny do 2 lutego, święta Matki Bożej Gromnicznej.
Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościli orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z koncertem kolęd.
Słuchając liturgii słowa, pomyślmy o początku wiary w naszym życiu, jakim był z kolei nasz chrzest.
W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjecie nas i za złożone ofiary. Rodziny, które w wyznaczonym czasie nie mogły nas przyjąć, mogą to uczynić w tym tygodniu.
Istotnym problemem każdego pokolenia jest rozpoznanie znaków czasu, poprzez które Bóg obwieszcza swoje przyjście. Od tego rozpoznania zależy bowiem uczestnictwo w zbawieniu albo jego odrzucenie. Dla biblijnych Mędrców, o czym pisze Ewangelista Mateusz, takim znakiem było pojawienie się nieoczekiwanej gwiazdy. Dla proroka Izajasza była nim wspaniała procesja, widziana w mistycznej wizji, różnych narodów i stanów do świętego miasta Jeruzalem. Natomiast Apostoł Paweł w Liście do Efezjan owego znaku dopatrywał się w nawróceniu pogan.
Trzeba zatem i nam wsłuchać się w dzisiejsze słowo, bo przez nie przychodzi do nas Bóg ze swoim zbawieniem. Obyśmy nie przeoczyli przychodzącego Pana.
Słuchając dzisiejszej liturgii słowa, która jest poezją, uwielbiajmy Boga za Jego miłość, objawiającą się w Synu.
W piątek przypada I piątek miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św.